sperky

Jak prodat své nechtěné šperky

Všichni jsme viděli reklamy běží neustále pozdě v noci TV, které slibují, aby se váš nemilovaná zlaté šperky na hotovost. Ale je to opravdu stojí za to? Consumer Reports „Peníze poradce váží několik tipů a odkazy které vám pomohou získat co nejvíce za své zlato.

Způsoby, jak prodat vaše zlato

Rafinerie – budete obvykle dostávají téměř na plnou tržní hodnotu z rafinace firem. Problém je, že rafinerie obvykle zakoupit pouze ve velkém. To dělá tento nepravděpodobný způsob pro vás k prodeji jen několik malých kousků zlata. Místní klenotníků nebo pěšák obchody – Druhá nejlepší výplatní den je možné typicky měl z těchto druhů kupujících. Výzva kolem se zeptat, jak moc se jim to nabídnout pro zlato, jakmile zjistíte jeho váhu pomocí návrhy níže. Použijte Better Business Bureau, nebo stránky, spotřebitelské přezkum, jako je Yelp k veterináři nějaké pochybné podnikání. Gold strany – Tyto události se jejich pokyn od Tupperware stran, spodní prádlo stran nebo jiných obdobných akcí. Můžete se těšit na několik sklenic vína a stýkat se se svými přáteli, ale nečekejte top dolaru. Mail-in kupujících – absolutní nejhorší řešení pro Váš zlata a šperků pochází od firem, které inzerovat na internetu, v televizi nebo na dálnici billboardech. Peníze Poradce kontrolována Cash4Gold, GoldKit a GoldPaq, a zjistil, že jen zaplatit asi 11 až 29 procent z denních tržní hodnoty.

Než prodáte

Ujistěte se, že vaše zlato nemá žádnou starožitný hodnoty, která by trumf jeho zhroucení hodnotu. Naváží vaše zlato pomocí jednoduchého kuchyňská váha. Použijte online kalkulačku, jako Dendritics.com převést hmotnosti do pennyweights nebo trojských uncí – nejběžnější měření zlata – určit jeho hodnotu.

Zkontrolujte dnešních cenách. Kitco.com vám řekne svou denní aktuální cenu zlata jako vodítko