investice-do-zlata

Má investování do zlata smysl?

Pro mnohé z nás, včetně zlaté mince během Diwali je považován za příznivý. Tak to vyvolává otázku: Má to opravdu smysl investovat do zlata? Historické Gold Trendy: Obecně řečeno, zlato bylo považováno bezpečné útočiště pro mnoho lidí. V posledních letech se ceny zlata byly volatilní. V roce 2013, cena zlata klesla o více než 25%!

Podíváme-li se nad grafem, můžete vidět, že pokud jste investovali $ 1 zlatě v roce 1802, jeho hodnota by byla $ 3,21 v roce 2013, pouhý nárůst o 0,6%. Zásoby, při srovnání, by se váš $ 1 investice od roku 1802 na $ 930,55 tisíce v roce 2013. Znamená to, že investování do zlata je špatný nápad? Ne nutně. Vzhledem k tomu, správných ekonomických podmínek, zlato může být skvělá investice! Klíčem k úspěchu je mít správnou kombinaci investic, zlato je jedním z nich.

Jak je Gold Oceněno?

Ceny zlata jsou stanoveny dvakrát denně v amerických dolarech podle London Bullion Market Association (LBMA). K dispozici je deset účastníci cenové akreditovaní přispět k LBMA Gold Price. To slouží jako ukazatel a základ pro tržní ceny, také známý jako spotovou cenou. Při hledání „zlato cenovou dnes“ ve vašem oblíbeném vyhledávači, co vidíte, je spotová cena zlata. Maloobchodní cena zlata je obecně vyšší než spotové ceny z následujících důvodů:

Náklady vytvořit zlaté mince

Když si koupíte fyzické zlaté mince, zlaté pruty, známé jako bullion se roztaví a tvarují se do mincí. To vede k příplatek, který je předán kupujícímu.

Brand of Gold

Čtyři známé značky fyzického zlata jsou American Gold Eagle (nejdražší), kanadský Maple Leaf, Gold jižní Afričan Krugerrand a Credit Suisse Gold Bar (nejméně nákladné). Co si zaplatí, je značka a není tam žádný rozdíl v „kvalitě“ zlata. Neznačkové zlaté kola jsou také k dispozici od soukromých mincoven a stojí méně než značkové zlatých mincí a barů.

Gold Čistota

Karat (symbolizovaný jako K) je měření pro zlatou čistotu s 24K je nejčistší a nejdražší formou 100% zlata bez smíšenými kovy. 22K zlato má 91,6% čistého zlata, která je ve směsi s 8,4% jiných kovů. Stejně tak je 18 K (75% čistota), 14 K (58,5% čistota), 10K (41,7% čistota) a 6K (25% čistota) zlato.

Způsoby, jak investovat do zlata

Existuje mnoho různých způsobů, jak investovat do zlata každý s jeho klady a zápory.

Zlaté mince, bary a Rounds: Značkové a neznačkové fyzické zlato může sloužit jako záchranná síť proti inflaci, nebo by fyzické měna někdy zmizí.

Zlaté šperky: Zlaté šperky slouží jako módní doplněk a také investice. Nicméně, tam jsou další náklady spojené s výrobou zlaté šperky, které dělá čistou cenu za gram zlata výrazně vyšší, než je spotovou cenou.

Exchange Traded Funds (ETF)

Zlatá Exchange Traded Fund je obchodovatelné zabezpečení, které mohou být obchodovány jako společná stock čímž se odstraní nutnost ukládat a zajištění fyzické zlato. Obecně platí, že existují další poplatky a provize spojené s ETF, které mohou kompenzovat případné Upsides ceny zlata. Můžete si také zakoupit zásoby zlata těžební společnosti. Nicméně růst cen zlata se nemusí nutně korelovat s nárůstem populace ceně zlata těžební společnosti v důsledku faktorů, jako jsou špatné řízení, záplavy atd

Co říkají odborníci

Pokud jde o investování, může jste slyšeli o alokaci aktiv a diverzifikace. Co to znamená, že jste diverzifikovat své investice napříč různými třídami aktiv, jako je zlato, komodity, akcie a dluhopisy a přidělovat specifické procenta své peníze na každou z těchto tříd aktiv. Ve své knize Money-Master Game, Tony Robbins, motivační trenér a osobní finance instruktor, pojednává o celoroční portfolio Ray Dalio je. Dalio je zakladatelem investičního podniku Bridgewater Associates. Portfolio Dalio tvořilo 30% akcií, 40% dlouhodobé americké dluhopisy, 15% středně dluhopisy, 7,5% a 7,5% komodit zlata.

Klíčem je zde mít na paměti, pravidelně vyvážit své portfolio. Je také důležité si uvědomit, že ceny zlata jsou velmi volatilní a to je těžké předpovědět správný čas nakupovat a prodávat zlato. Zda zlato je tou pravou volbou pro investice svého portfolia závisí na vaší toleranci k riziku a investičních cílech. Šťastný Investování a šťastný Diwali!