02A10HU4

5 tipů, jak zazářit v investování do zlatých mincí

Zlata mince, které prodávají v miliónech každý týden, proniknout do lákadlu investování do zlata. American Eagle a kanadské javorový list zlaté mince mají vysokou čistotu zlata a jsou snadno kupují a prodávají přes drahých kovů prodejců.

V návaznosti na finanční krizi, někteří investoři se obrátil k fondů obchodovaných na burze zlata, nebo ETF, aby vydělat na vzestupu zlata. Ale v posledních letech, lidé byli odklon od nich, říká Barry Stuppler, prezident Stuppler & Co., prodejce drahých kovů v Woodland, Kalifornie. Proč? Některé ETFs nevlastní fyzické zlato, namísto obchodování v indexu zlata. Například Gold Index CBOE sleduje ceny zlata-těžebních společností. Gold ETF mohou dokonce obchodovat ve zlatých futures kontrakty, což je riskantní investice, říká Paul Mladjenovic, autor knihy „Drahé kovy Investice Pro Dummies.“ To je důvod, proč Mladjenovic preferuje zlata mince. Cena 1-unce, 24-karátovým Maple Leaf přibližně odpovídá spotové ceny zlata a užil raketový vzestup mezi lety 2005 a 2011, kdy se cena zlata vzrostly více než čtyřnásobně. Ale to, co jde nahoru někdy přijde: Cena zlatých mincí je sledoval nedávný pokles ceny zlata, stejně.

Nevýhodou zlatých mincí

Před plunking dolů hotové peníze, vědí, že investice do zlatých mincí může mít své stinné stránky. Ceny kolísají divoce, říká Mladjenovic. „Zlaté mince nejsou určeny k obchodování,“ říká. „Držte je minimálně tři roky.“ Navíc, obchodníci obvykle neberou kreditní karty pro nákupy zlata, říká Stuppler. Nesmějí přijímat objednávky, pokud nemají hotovost v ruce jako první. „Takže, musíte použít bankovní drát nebo šek pokladníka platit za mince,“ říká. Prodávat mince také znamená pracně jejich odeslání zpět k prodejcům od jejich balení v mince chrániče zabalené v bublinkové fólii. Chcete-li sledovat balíček, zašlete jej doporučenou poštou nebo Express Mail, nebo využít služby, jako je FedEx nebo UPS. Mince by měly být rovněž pojištěni jejich plné hodnotě.

Zde je pět tipů pro nákup a prodej zlatých mincí.

Tipy na zlaté mince: Držte se severoamerických mincí. Kanadské Maple Leaf a American Eagle zlata mince jsou nejjednodušší kupovat a prodávat. Mimo USA, pravidla 24-karátového Maple Leaf; Uvnitř je 22-karátový Eagle. „A obsah zlata Orlí a čistota je zaručena americkou mincovnou,“ říká Mladjenovic. Vskutku, American Eagle mince mohou dokonce být do jednotlivých penzijních účtů, nebo IRAS, říká Stuppler. Široce používané zlaté mince jsou také snazší prodat, na rozdíl od jižní Afričan Krugerrand a zlatých mincí rakouské Vídeňských filharmoniků. Tyto mince jsou většinou kupují a prodávají mimo USA . Chcete-li soutěžit s čistší Maple Leaf, americká mincovna představila nový zlata mince, americký Buffalo, v roce 2006. Jeho 24 karátů představují nejčistší minci kdy nabízené americkou mincovnou. Ale není to kupoval a prodával tak často, jak je American Eagle, a to je dražší. „Obecně platí, že většina lidí neví o americkém Buffalu,“ říká Mladjenovic. Zlaté cihly jsou ještě dražší. Oni typicky obchod v 10-unce množství, ale prodej může být fuška. Tyto bary mohou být drahé na lodi zpět k prodejci. Pokud si koupíte zlaté mince, ukládat americké Eagles nebo kanadských Maple Leafs v bezpečnostní schránkou nebo domova bezpečné, spíše než s dealerem. Fyzický majetek je nejlepší se vyhnout podvodům dealer, říká Mladjenovic.

Porovnat ceny prodejce. Kromě důkaz verze, americká mincovna neprodává American Eagle zlaté mince přímo. Ale je tu místo dealer nástroj na internetových stránkách Mint. Porovnání cen mezi obchodníky je snadné, příliš, protože mince prodávat za prémii nad spotovou cenou zlata, nebo jeho dodací cenu jako komodity. Můžete najít spotové ceny na drahé kovy výměnných lokalit, jako jsou Monex.com nebo Kitco.com. Platební více než 5 procent pojistné na zlatých prutů mince nemá smysl, říká Mladjenovic. „Miřte na nejnižší cenu,“ říká. A vyhnout nákupu zlata na eBay, protože můžete chytí do nabídkové války. Kupte 1-unce mince. American Eagle mince jsou vydávány ve čtyřech označeních: 1-unce, půluncová, jedna čtvrtina unce a jednu desetinu unce. Ale frakční mince nést vyšší pojistné výše spotové ceny, než verze s 1-unce, říká Mladjenovic. Tak, to je nejlepší držet se 1-unce mince.

Vyhněte se vzácné mince. Vzácné mince vyžadují větší péči a odbornost, když jejich nákup, říká Mladjenovic. Dvě mince mohou vypadat podobně, ale mají úplně jiné stupně. Tento rozdíl lze přidat až tisíce dolarů. Měli byste najmout profesionální služby, třídění a získat osvědčení o pravosti při nákupu vzácné mince – hádka pro většinu investorů.

Tyto profesionální služby nivelování ohodnotí fyzický stav mince je, přiřazení to stupeň. „Nákup vzácné mince je spíše jako umění,“ říká Mladjenovic. Odhalit dealerské politiky zpětného odkupu. Při posuzování zlata mince, zjistit, co Servis Prodejci poplatků na jejich prodeji. „Každý prodejce je jiný, a některé nemusí účtovat přirážku,“ říká Mladjenovic. Vyplatí se zavolat a zjistit politiky.

Finální varování: Vše, co se třpytí, není zlato. Existuje mnoho podvody tam, říká Stuppler. Některé červené vlajky patří obchodníci nabízejí bezplatné úložiště nebo zpoždění dodávky. „A nebudou kupovat od telemarketers, protože účtovat podstatně vyšší provize,“ říká Stuppler.