02A11G8P

Měli byste investovat do zlata nebo stříbra?

Ceny zlata-cena za unci zlata nebo mincí, jako je například Kruggerand nebo American Eagle zlaté mince, střílel v posledních několika letech. Silver ceny následovaly (viz aktuální cenu stříbra, například). Pokud posloucháte reklamy nebo číst reklamy, mohou ceny jít jen vzhůru. To znamená, že 2015 je skvělý čas pro investice do stříbro nebo zlato, je to tak? Ne nutně.Vestavěné skříně na míru po celé Praze.

Proč jsou lidé Investice do Silver?

Proč by se někdo investovat do zlata nebo stříbra? Dva důvody navrhnout sami. Za prvé, můžete doufat, že ceny budou i nadále zvyšovat (touha získat peníze). V opačném případě si myslíte, že ostatní investice sníží hodnoty (nikoli touha přijít o peníze). Ale jak víte, kdy buď se bude dít? Zlato a stříbro oba mají praktické využití. Kus z drahých kovů je často docela. Můžete obdivovat ji. Můžete udělat to do šperků. Můžete jej použít jako součást v určitých průmyslových procesech. Kromě toho, zlatá mince sedí na poličce a sbírá prach. Jakákoliv hodnota získává je nezávislá na jeho existenci. Je to jen mince. Vzhledem k okolnostem mimo vaši kontrolu by to mohlo být získání hodnoty teď, nebo to mohlo být ztrácí hodnotu.

Srovnejme to pro podnikání. Každý dobrý byznys stojí vlastnící vám bude peníze. Dokonce i limonáda stánek, který vás stojí $ 100 pro spuštění a dělá vám $ 125 Ve všech léto produkuje $ 25 zisku v prvním roce. Každý rok si udržet provoz podniku, to produkuje více peněz. Pamatujte si, že peníze, které podnik vyrábí je nejdůležitější metriky úspěchu. V každém okamžiku si můžete vzít svůj zisk, jako majitel této limonády stojanu. Můžete zaplatit sami dividendu. Můžete investovat zpět do podnikání, sloužit více zákazníků, nebo postavit více limonádu porosty. Můžete si udělat hodně s hotovosti, že podnikání generuje. Každý rok, vaše zlatá nebo stříbrná mince sedí na polici a sbírá prach. Existuje jen málo si sami můžete udělat pro to ovlivnit jeho cenu.

Jsou drahé kovy dobrá investice?

Proč se lidé investovat do zlata? Jaký to má smysl? Kupuje zlato riskantní? V závislosti na vaší chuti k riziku, někdy to může dávat smysl. Drahé kovy, jako je zlato a stříbro a platinu mají tendenci se pohybovat ve směrech proti na trhu. Pokud existuje poklesu na trhu (stejně jako v roce 2008), ceny zlata mají tendenci stoupat. Nemůžete počítat že se tak stane, ale diverzifikaci Vaše investice do tříd, jako jsou akcie, dluhopisy, komodity a mohou pomoci vyhnout se ztrátě všechno.

Zlaté a stříbrné ceny může i nadále zvyšovat. Mohou získat cennější, že získat více vzácný těžby a rafinace může produkovat mnohem méně zlato nebo stříbro jeden rok, ale ze stejného důvodu, oni by mohli přijít o hodnotu, protože získat více obyčejný, taky. Dokážete odhadnout, že? Zlaté a stříbrné ceny by se mohla zvýšit, protože roste poptávka. Více lidí chce, aby si je mohli koupit. (To je pravděpodobně důvod, proč existuje tolik reklamy nakoupit zlato nebo stříbro!) Na druhou stranu, poptávka by se mohla snížit. Dokážete odhadnout, že? Možná, že budou dělat ani jedno. Možná, že bude držet svou hodnotu. Možná, že $ 1000 v zlata dnes bude hodnota o $ 1000 v zlata za pět let, a budete jen ztratili inflaci. To je lepší než prohrát všechno, že jo? Mezitím, všechny ty skvělé obchody v hodnotě vlastnit, aby každý rok skutečné peníze. Tento zisk dostane vrátí investorům ve formě dividend nebo akciových buybacks nebo jiné investice, aby se ještě více peněz v budoucnu. Mezitím, co je na trhu pro vaše Kruggerand? Není to tak snadné prodat jako podíl Coca-Cola. Musíte mít někoho, zhodnotit její stav a pak najít kupce ochoten jednat s vámi nějaký zlomek toho, co by to mohlo být stojí za to. Dalo by se roztavit pro jeho hodnotu jako pevnou částku zlata, ale to je nezákonné pro mnoho měn a nebudete nutně získat plnou hodnotu mince.

Jak se vám Prodáváme zlaté?

Pokud nemáte vlastní zlato a chcete jej znovu na hotovost, jak můžete udělat, že? Jak snadné to je? Nebo co když není k dispozici v hotovosti? Jak se chystáte obchodovat bar s drahými kovy na jelena jatečně upraveného těla a některé lovecké pušky munice? Je to spravedlivý obchod? (Je to divoký příklad? Ano, ale způsob, jakým někteří lidé mluví, zdá se, že si myslí, že v apokalyptické prostředí, kde nejsou žádné akcie, dluhopisy, investice, trhy, dolary, nebo vlády, vyměňování bary a mince a kostky budou užitečnější než vyměňování tablety na čištění vody pro příklad.) Pokud si koupíte zlaté mince (Kde si koupit zlaté a stříbrné mince? Často se u mincí obchodě, ale pak platíte za sběratelskou hodnotu mince, jak dobře a že kolísá na základě vnímané nedostatku mince a kvality Ražba)., nejste nutně lépe. V této post-apokalyptickém světě, vlastnící kuře, které mohou snášet vejce každý den, a vydělat více kuřat je cennější než vlastnit lesklý hrst kovu, které nemůže dělat nic jiného.

Investice do investiční zlato

Pokud se rozhodnete investovat do drahých kovů, záleží na tom, zda je to zlaté mince, stříbrné certifikáty, nebo platinové pruty? Opravdu ne; nedostatky jednoho jsou nedostatky druhého. Pokud jste již přišel na to, proč je třeba investovat do stříbra, tytéž argumenty naznačují, proč ne investovat do zlata, platiny, diamantů, nebo cokoliv! Investice do zlata je riskantní a nepředvídatelný. Takže je investovat do stříbra nebo drahých umění nebo jiných komodit, které nejsou samy o sobě, jak vydělat peníze.

Do Drahé kovy mají symboly akcií?

Na rozdíl od akcií, které si obchodovaných akcií, drahých kovů obchodování v trojských uncích, také ve zkratce oz. (Co si asi myslíte, že jako unce je avoirdupois unce.) A trojská unce je mírně těžší než avoirdupois unci. Trója libra obsahuje dvanáct trojské unce. Obchodníci obchodovat drahých kovů v trojských uncí. Současná cena zlata (nebo spotové ceny zlata), je vždy náklady na jednoho trojskou unci. Nemůžete opravdu koupit drahé kovy, jako je zlato nebo stříbro na volném trhu cenných papírů. Neexistuje jediný symbol akcií zlata, například, ačkoli pseudo-stock GOLD nebo GLD sleduje svou cenu. Existují speciální fondy můžete koupit které sledují drahých ceny kovů či jiné investiční, ale mějte na paměti, že základní zbožní paušální kovu někdo vykopal ze země, stále má všechny výhody a nevýhody kousku inertní kov někdo vykopal ze země.

Měli byste koupit zlato? Měli byste si koupit stříbro?

Zeptejte se sami sebe toto: proč lidé chtějí investovat do zlata? Proč investovat do stříbra? Když pochopíte toto, budete vědět, zda drahé kovy smysl jako investici. Pokud hledáte pro bezpečný, konzervativní investice, nesnažte se předpovědět, co si ostatní investoři budou dělat a jak se ostatní investoři přemýšlet. Koupit kusů společnosti, které vyrábějí skutečnou hodnotu. (Kupte si index fondu S & P 500 na start!)

Investuje do zlata za to? Je stříbro dobrá investice? Chcete-li pár zlaté mince nebo stříbrné pruty kolem pro svou estetickou hodnotu, mají své využití, ale můžete najít mnohem lepší možnosti pro vaše portfolio.