02A12CRC

Výhody a rizika investování do zlata

Jsme často ptají, o výhodách a nevýhodách investování do zlata a dalších komodit. Zde je k zamyšlení z Christopher Philips, senior analytik Vanguard investiční Strategy Group. Chris PhilipsGold byl součástí hospodářského života v mnoha kulturách se tisíce let. Jako aktiva, to bývá v období ekonomické nejistoty nebo politické nestabilitě obzvláště atraktivní. Je zřejmé, že někteří investoři udělal velmi dobře vlastnit zlato u různých bodů v historii. Jiní chytil „zlaté horečky“, stejně jako ceny byly vrcholem a pak sledoval, jak jejich investice klesnou hodnoty. Víte, že investiční zlato zhodnotí váš majetek.

V Vanguard, doporučujeme klientům být opatrný zlata a dalších komodit. Téměř samozřejmě, mohou ceny komodit být extrémně volatilní, rostoucí a rychle klesají na základě měnící se ekonomické a politické podmínky, a na rozmarech trhu.

A co drahých kovů a hornictví fondu?

Vanguard drahé kovy a těžební fondu (ticker: VGPMX) investuje do společností, které se podílejí na těžbě nebo průzkumu pro kovy a minerály. Není to „čisté“ drahé kovy fondu, a nebude investovat do zlata přímo. Další informace o fond “ V posledních letech jsme sledovali hodnotu zlata a jiné drahé kovy významně ocení, ale jako globální finanční krize ustoupila, stejně tak tyto ceny. Investoři, kteří se značné sázky na zlato zpět v roce 2011, může mít litoval, že rozhodnutí, protože ceny výrazně klesly v průběhu následujících dvou let. Šli jsme přes několik těchto boom-and-krachu cykly v průběhu posledního půl století. Takže můžete se zeptat, „je zlato dobrá investice?“ Moje odpověď by měla dvojí:

Proč se zajímáte do zlata? Jak velké riziko se máš pohodlné odběr?

Nabídka a poptávka … a hádání. Gold, stejně jako všechny komodity, nemá žádné prostředky tradičního ocenění. Dluhopisy, na druhé straně, platit úroky, a mnoho akcie vyplácet dividendy, zatímco non-dividend placených akcie mají obvykle do jisté očekávání firemního příjmů, které slouží jako prostředek k zhodnotit jejich vnitřní hodnotu. Jinými slovy, akciového a dluhopisového investoři mít něco, s nimiž se zjistit, jak moc jsou tato aktiva jsou stojí za to. Gold nemá takové vlastnosti. Jeho cena je založeno pouze na nabídku a poptávku z více globálními zájmy. Pokus o odvození ocenění nebo očekávaný výnos je přinejmenším obtížné. Je to dohady ve většině případů.

Za druhé, na mnoha místech v historii, zlato má falešný vztah k inflaci, přes jeho často-medializovaný reputace jako „skutečný aktiva“ (tj ten, který je fyzickou nebo hmatatelné). Stačí se podívat na posledním desetiletí nebo tak, aby viděli, jak chudý vztah mezi inflací a ceny zlata bylo. V tomto období, inflace ve Spojených státech byla dobře obsažena, i když ceny drahých kovů pohyboval od asi $ 300 za unci uzavřít $ 2,000 za unci, a zpátky na $ 1.230 od 5. prosince 2013 (Zdroj: Thomson Reuters). Nákup zlata jako inflace plot může, ale nemusí ukázat jako účinná, protože ceny byly většinou závislé na globálním vztahu dodávky / poptávky, spíše než na míry inflace.

A konečně, ceny zlata jsou notoricky volatilní. Od roku 1968, oni zažili volatility překračující akcií (20% oproti 16% u amerických akcií, pokud jde o roční standardní odchylky výnosů Zdroj:. Vanguard, na základě ceny zlata údajů z Thomson Reuters a na výkonnost indexu S & P 500 . Index) Také zlato prošlo téměř 22-leté medvědího trhu, kdy ceny poklesly od vysoce $ 670 za unci v polovině roku 1980 na $ 258 počátkem roku 2001 (zdroj: Thomson Reuters). To se promítá do anualizovaný výnos, před inflací o -4,5%.

Takže, pokud jste pochybují, zda se přijetí rizika, a vy jste v první řadě o zlatě, protože někdo-TV vědátor, například, vedla k přesvědčení, že zlato je bezrizikového aktiva a dokonalé zajištění proti inflaci, ty by mohly být in pro nepříjemné překvapení. To je zvláště pravda, pokud jste získat značnou pozici. Ale pokud máte dobře diverzifikované portfolio a vaše situace je taková, že můžete vydržet rizika a obavy jsem nastíněných, pak příděl do zlata, může být stojí za prozkoumání.