8-duvodu

8 důvodů proč mít vlastní zlato

Zlato je respektován po celém světě pro svou hodnotu a bohatou historií, která byla protkán do kultur po tisíce let. Mince obsahující zlato se objevily kolem 800 př.nl, a první čisté zlaté mince byly udeřil během rein krále Croesus Lydie asi 300 let později. V průběhu staletí, lidé i nadále držet zlato z různých důvodů. Níže je osm důvodů proč mít vlastní zlato dnes.

Historie holdingu svou hodnotu

Na rozdíl od papírových peněz, mincí nebo jiných aktiv, zlato udržuje svou hodnotu po celé věky. Lidé vidí zlato jako způsob, jak přenést a zachovat jejich bohatství z jedné generace na druhou.

Slabost v americkém dolaru

Ačkoli americký dolar je jedním z nejvýznamnějších světových rezervních měn, když hodnota dolaru klesá vůči ostatním měnám, jako tomu bylo v letech 1998 a 2008, to často vyzve lidi, aby se hrnou do bezpečnosti zlata, což zvyšuje ceny zlata. Cena zlata téměř ztrojnásobil mezi lety 1998 a 2008, dosáhl $ 1,000 an-unce milník na začátku roku 2008 a téměř zdvojnásobil mezi lety 2008 a 2012, bít kolem $ 1800- $ 1,9 tisíce značkou. Pokles amerického dolaru došlo z mnoha důvodů, včetně velkých rozpočtovým a obchodním schodkem v zemi a výrazné zvýšení nabídky peněz.

Inflace

Zlato historicky byl vynikající zajištění proti inflaci, protože její cena má tendenci stoupat, když životních nákladů zvyšuje. Od druhé světové války, se pět let, ve kterých inflace v USA byl na nejvyšší byly 1946, 1974, 1975, 1979, 1980 (od roku 2012). Během těchto pěti let, průměrný reálný výnos na Dow Jones Industrial Average byl -12,33%, v porovnání s 130,4% v případě zlata.

Deflace

Deflace, období, ve kterém snížení cen, obchodní činnost zpomaluje a ekonomika je zatížen nadměrného zadlužení, nebyl viděn na celém světě od dob Velké deprese v letech 1930. Během této doby, relativní kupní síla zlata prudce stoupla, zatímco ostatní ceny prudce poklesl.

Geopolitická nejistota

Zlato si zachovává svou hodnotu nejen v dobách finanční nejistoty, ale v dobách geopolitické nejistoty. To je často nazýváno „krize komoditu,“ protože lidé prchají k jeho relativní bezpečnosti při světové napětí stoupat; Během těchto časů, často předčí další investice. Například ceny zlata zažil některé významné pohyby cen v letošním roce v reakci na krizi vyskytující se v Evropské unii. Jeho cena se často stoupne nejvíce, když důvěra ve vládách je nízká.

Napájecí Omezení

Hodně z dodání zlata na trhu od roku 1990 přišel z prodeje zlata z trezorech světových centrálních bank. Tento prodej globální centrální banky výrazně zpomalil v roce 2008. Ve stejné době, výroba nového zlata z dolů byla klesající od roku 2000. Podle BullionVault.com, roční těžba zlata klesla z 2573 tun v roce 2000 na 2,444 metrických tun v roce 2007 (ale podle Goldsheetlinks.com, zlato viděl oživení výroby s výkonem zasáhla téměř 2700 tun v roce 2011), to může trvat od pěti do 10 let přinést nový důl do výroby. Jako obecné pravidlo, snížení dodávky zlata zvyšuje ceny zlata.

Zvyšující se poptávce

V předchozích letech se zvýšil bohatství rozvíjejících se tržních ekonomik zvýšily poptávku po zlatě. V mnoha z těchto zemí, zlato se prolíná do kultury. Indie je jedním z největších zlatých náročné národů na světě; To má mnoho použití tam, včetně šperků. Jako takový, indická svatba sezóna v říjnu je tradičně čas roku, který vidí největší globální poptávku po zlatě (ačkoli to učinila pád v roce 2012) v Číně, kde zlaté pruty jsou tradiční forma spoření, poptávka po zlatě byl stálý. Poptávka po zlatě se také vzrostl mezi investory. Mnozí se začínají vidět komodit, zejména zlato, jako investice třídě, do které finanční prostředky by měly být přiděleny. Ve skutečnosti, SPDR Gold Trust, se stal jedním z největších ETF v USA, stejně jako jeden z největších světových držitelů zlata v roce 2008, jen čtyři roky po jeho založení.

Diverzifikace portfolia

Klíčem k diverzifikaci, je zjištění, že investice, které nejsou úzce korelovány navzájem; zlato historicky měl negativní korelaci s akcií a dalších finančních nástrojů. Nedávná historie nese toto ven: 1970 bylo skvělé pro zlato, ale hrozné pro akcie. 1980 a 1990 byly úžasné pro akcie, ale hrozné pro zlato. V roce 2008 došlo zásoby klesat výrazně, protože spotřebitelé se stěhovali do zlata. Správně diverzifikované investoři spojují zlato s akciemi a dluhopisy v portfoliu snížit celkovou volatilitu a rizika.

Sečteno a podtrženo

Zlato by mělo být důležitou součástí diverzifikovaného investičního portfolia, protože jeho zvýšení cen v reakci na události, které způsobují hodnotu investic papíru, jako jsou akcie a dluhopisy, klesá. I když se cena zlata může být volatilní v krátkodobém horizontu, je to vždy udržuje svou hodnotu v dlouhodobém horizontu. Během těch let, to sloužilo jako zajištění proti inflaci a erozi hlavních měn, a tím je investice dobře stojí za zvážení.